Bursa Marmara'nın fuar merkezi olacak

Bursa Marmara’nın fuar merkezi olacak

İstanbul’dan sonra Türkiye’nin ihracaatta iki numaralı kenti olan Bursa her gün hem yurt içi hem de yurtdışından çok sayıda iş insanı tarafından ziyaret ediliyor. Bu ziyaretler sektörel fuarların düzenlendiği dönemlerde en üst düzeye çıkıyor.

İş dünyasının Bursa’ya ilgisini daha da arttırmak için yeni fuar alanları büyük önem taşıyor.

Bugünkü köşesinin bir bölümünü konuya ayıran Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın, BTSO ve Büyükşehir Belediyesi’nin yeni ve büyük bir fuar merkeziyle ilgili ortak çalışmasından söz ediyor.

Bursa sürekli büyüyor. Her geçen gün sanayi kuruluşları çoğalıyor. Burada üretilen ürünlerin pazarlaması için de artık kentimizin yeni bir fuar merkezine ihtiyacı var.

Yıllar evvel yapılmış BUTTİM’deki mevcut fuar alanın çok demode kaldığını biliyoruz.

21 sanayi ve 1 serbest bölgesiyle Bursa artık çağın donanımlarına sahip yeni bir fuar merkezi yapmak zorunda.

Bu konuda BTSO’nun Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çalıştığını öğrendik.

BTSO Küresel Fuar Acentesi, Türk Ticaret Merkezleri, Uluslararası Rekabeti Geliştirme Projeleri ve Ticari Safari gibi projeleriyle şehrimizi dünyaya açtı.

Şimdilerde yenilenecek bir fuar projesiyle bunun daha da güçleneceğine inanıyoruz.

Hızlı tren, hava limanı vb. gibi ulaşım ağılarına bağlantılı modern altyapısıyla birlikte kurulacak yeni fuar merkezinin Bursa ve ilçelerini Türkiye’nin yeni çekim merkezi yapacaktır.

Burkay bu konuda da şunları söyledi:

“Bursa sanayi, turizm, tarım ve tarih kenti olmasının yanında aynı zamanda bir fuar kenti. Avrasya Tüneli, 3. Köprü, Osmangazi Köprüsü ve Çanakkale Köprüsü gibi projelerle Marmara’da güney-kuzey aksı tamamen kapanıyor. Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte hayata geçireceğimiz yeni fuar merkezi, Bursa’yı Marmara’nın fuar merkezi yapacak. Bunu yapmak zorundayız” diye konuştu.

Bursa’nın bunu kısa sürede başaracak gücü var.

Ürettiğinizi kendi kentinizde pazarlamak her zaman avantajdır.

BTSO’nun bu konuda da kentin sahibi Büyükşehir Belediyesi ile atım atması sevindirici.